Учитель учителю

Як підвищити свій професійний рівень?

Підвищення рівня вчителя має тісний зв'язок із покращенням успішності учнів, тому виникає потреба залучення до цієї сфери діяльності більш талановитих викладачів. Професіоналізм виражається у тому, як ви одягаєтесь, у вашому ставленні до роботи і своїх «клієнтів», у впевненості, відповідній поведінці, вдалому використанні новинок у техніці та методах викладання, яке потребує певного експерименту зі студентами для дослідження (не)ефективного впливу на них.  
1. Усвідомте важливість вашої роботи.


2. Беріть до уваги багатогранність викладання. Як вчитель ви не можете вважати, що знаєте достатньо для того, щоб виступати перед повною аудиторією студентів. Для ефективного викладання ви потребуєте збільшення досвіду і знань у різних галузях, щоб бути готовим відповісти на питання учнів. До того ж, учителі повинні бути ефективними комунікаторами, соціальними організаторами і консультантами, здатними вирішувати ряд проблем.


3. Використовуйте підтримку наукових досліджень. Так, більш висококваліфіковані викладачі надають своїм учням ряд переваг, таких як: більші шанси вступу в університет або коледж, менша вірогідність підліткової вагітності, можливість заробляти більше грошей та ін.

      4. Беріть участь у педагогічній діяльності в цілому. Будучи вчителем, пам’ятайте, що ви не єдина людина, яка формує свідомість учнів. Таким чином, важливо бути учасником освітнього товариства. Шукайте способи співпраці із колегами для створення сприятливого й успішного навчального середовища, визначайте можливості безперервної освіти. Для вас доступні конференції, семінари, курси, консультації, вебінари тощо. Бути командним гравцем – важлива і водночас нелегка справа. Вам треба бути готовим прислухатись до думки інших людей, враховувати їх досвід та ідеї, приймати або мати сміливість відхилити їх.

До речі, важливо використовувати творчість у своїй роботі. Неможливо передати «любов» і енергію до предмету студентам, самостійно не маючи відповідного почуття. Так звана пристрасть до певної дисципліни призведе до активної кооперації, залучення вчителів та учнів до єдиної стихії. Активні методи вивчення слід ширше використовувати у старшій та середній школі, адже доросліші учні мають більше досвіду та фантазії.

Немає коментарів:

Дописати коментар